
KEMET
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.443
$9.443
10
$8.39325
$83.9325
50
$7.34445
$367.2225
100
$6.71498
$671.498
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±20% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Ratings | - |
| Series | A72 |
| Voltage Rating - DC | 1000V (1kV) |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 400V |
| Mfr | KEMET |
| Capacitance | 10000 pF |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | A72QK |