
Omron Electronics Inc-EMC Div
型号:
A6RS-162RF
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH ROTARY DIP HEX 25MA 24V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.1775
$5.1775
10
$4.7253
$47.253
25
$4.29742
$107.4355
100
$3.71241
$371.241
250
$3.374894
$843.7235
500
$3.1274
$1563.7
1000
$2.902412
$2902.412
2500
$2.699919
$6749.7975
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Actuator Level | Flush, Recessed |
| Number of Positions | 16 |
| Termination Style | Gull Wing |
| Voltage Rating | 24VDC |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Current Rating (Amps) | 25mA |
| Contact Finish | - |
| Circuit | Hexadecimal |
| Height Above Board | 0.185" (4.70mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mechanical Life | - |
| Product Status | Active |
| Series | A6RS |
| Body Material | - |
| Length | 0.386" (9.80mm) |
| Electrical Life | 5,000 Steps |
| Contact Material | - |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pitch | 0.100" (2.54mm), Full |
| Features | - |
| Package | Tube |
| Washable | No |
| Base Product Number | A6R |