
Hoffman Enclosures, Inc.
型号:
A606CHQR
封装:
-
批次:
-
描述:
JUNCTION BOX STEEL 6"L X 6"W
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$118.883
$118.883
5
$110.9562
$554.781
10
$108.97545
$1089.7545
25
$106.99394
$2674.8485
50
$105.40877
$5270.4385
请发送询价,我们将立即回复。
| Area (L x W) | 35.8in² (231cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Material Flammability Rating | - |
| Size / Dimension | 5.984" L x 5.984" W (152.00mm x 152.00mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 4 lbs (1.8 kg) |
| Ratings | IP65, NEMA 12, 13, UL-508A |
| Thickness | 16 Gauge |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Series | - |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Mfr | Hoffman Enclosures, Inc. |
| Container Type | Junction Box |
| Height | 4.016" (102.00mm) |
| Features | Sealing Gasket, Wall Mount |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | A606 |