
CIT Relay and Switch
型号:
A2S1ASQ6VDC1.6D
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 6V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.8
$3.8
16
$3.561911
$56.990576
32
$3.166474
$101.327168
48
$3.007938
$144.381024
80
$2.849762
$227.98096
240
$2.533099
$607.94376
448
$2.374762
$1063.893376
960
$2.216445
$2127.7872
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Coil Power | 1.6W |
| Switching Voltage | 75VDC - Max |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Contact Rating (Current) | 40 A |
| Coil Current | 266.7 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 22.5 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 0.6 VDC |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Series | A2 |
| Operate Time | 7 ms |
| Coil Voltage | 6VDC |
| Mfr | CIT Relay and Switch |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Release Time | 5 ms |
| Must Operate Voltage | 4.2 VDC |
| Features | Diode, Sealed - Fully |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |