
Omron Automation and Safety
型号:
A22NS-3RB-NBA-G101-NN
封装:
-
批次:
-
描述:
SWITCH SELECT 3POS DPST-NO 10A
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$24.833
$24.833
5
$21.3237
$106.6185
10
$19.98705
$199.8705
请发送询价,我们将立即回复。
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Current Rating (Amps) | 10A (AC), 8A (DC) |
| Depth Behind Flange | 45.30mm |
| Product Status | Obsolete |
| Electrical Life | 300,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 120 V |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Bezel - Round, Black Knob |
| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Number of Positions | 3 |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.30mm Dia |
| Approval Agency | CCC, CE, cULus, TUV |
| Circuit | DPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | A22NS |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Type | Standard |
| Switch Function | Mom-Off-Mom, Mom-Off-Mom |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | A22NS |