
Hoffman Enclosures, Inc.
型号:
A1008CHQR
封装:
-
批次:
-
描述:
JUNCTION BOX STEEL 10"L X 8"W
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$143.868
$143.868
5
$141.2992
$706.496
10
$138.72945
$1387.2945
25
$136.67422
$3416.8555
50
$133.59128
$6679.564
请发送询价,我们将立即回复。
| Area (L x W) | 80.0in² (516cm²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Material Flammability Rating | - |
| Size / Dimension | 10.000" L x 7.992" W (254.00mm x 203.00mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 8.4 lbs (3.8 kg) |
| Ratings | IP65, NEMA 12, 13, UL-508A |
| Thickness | 14 Gauge |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Series | - |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Mfr | Hoffman Enclosures, Inc. |
| Container Type | Junction Box |
| Height | 4.016" (102.00mm) |
| Features | Sealing Gasket, Wall Mount |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | A1008 |