A-TB350-VK14
detaildesc
A-TB350-VK14
Assmann WSW Components
型号:
A-TB350-VK14
描述:
TERM BLOCK HDR 14POS 45DEG 3.5MM
用户指南
Insulation Height 0.433" (11.00mm)
Ingress Protection -
Contact Tail Length 0.134" (3.40mm)
Housing Material Thermoplastic
Header Orientation 45°
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Screw Size -
Current - UL 10 A
Contact Material Copper
Plug Wire Entry -
Mfr Assmann WSW Components
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 14
Number of Positions 14
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series -
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.138" (3.50mm)