
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
940C16P33K-F
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP FILM 0.33UF 1.6KVDC AXIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$8.6165
$8.6165
10
$7.657
$76.57
50
$6.69978
$334.989
100
$6.12541
$612.541
500
$5.264064
$2632.032
1000
$4.881214
$4881.214
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | - |
| Tolerance | ±10% |
| Termination | PC Pins |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.925" Dia x 1.811" L (23.50mm x 46.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 7 mOhms |
| Series | 940C |
| Voltage Rating - DC | 1600V (1.6kV) |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 500V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 0.33 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |