
Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
8979-0-00-15-00-00-03-0
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.3135
$0.3135
10
$0.26695
$2.6695
25
$0.23522
$5.8805
50
$0.21622
$10.811
100
$0.207765
$20.7765
250
$0.186618
$46.6545
500
$0.178125
$89.0625
1000
$0.148438
$148.438
2500
$0.135717
$339.2925
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | - |
| Termination | Press-Fit, Hex |
| Length - Above Flange | 0.321" (8.15mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 8979 |
| Length - Overall | 0.381" (9.68mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.074" (1.88mm) |
| Flange Diameter | 0.078" (1.98mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 8979-0 |