
Würth Elektronik
型号:
860040881010
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 390UF 20% 100V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$5.092
$5.092
50
$4.3453
$217.265
100
$3.78575
$378.575
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.043" (26.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 100 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.305 A @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Product Status | Active |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 10000 Hrs @ 105°C |
| Series | WCAP-ATUL |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.74 A @ 100 kHz |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Capacitance | 390 µF |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Impedance | 54 mOhms |