
NorComp Inc.
型号:
860-008-113R004
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT MALE 8POS GOLD SOLDER
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$16.7485
$16.7485
10
$14.51125
$145.1125
25
$13.7541
$343.8525
50
$13.55479
$677.7395
100
$11.96012
$1196.012
250
$11.162804
$2790.701
450
$10.923632
$4915.6344
请发送询价,我们将立即回复。
| Cable Opening | - |
| Backshell Material, Plating | - |
| Insert Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 30V |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish Thickness - Mating | 10.0µin (0.25µm) |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M12-8 |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | NorComp Inc. |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Features | - |
| Primary Material | Metal |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 80°C |
| Applications | Industrial, Medical |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Silver |
| Termination | Solder |
| Shielding | Shielded |
| Orientation | A |
| Mounting Type | Panel Mount, Through Hole |
| Fastening Type | Threaded |
| Mounting Feature | Bulkhead - Front Side Nut |
| Series | VULCON™ |
| Package | Tray |
| Shell Material | Brass |
| Base Product Number | 860-008 |