
Amphenol ICC (FCI)
型号:
84688-104LF
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RCPT HI SPEED 144P EDGE MT
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$42.18
$42.18
10
$36.9322
$369.322
25
$35.33658
$883.4145
50
$34.19658
$1709.829
100
$33.056675
$3305.6675
250
$31.232884
$7808.221
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 5 |
| Number of Positions | 144 |
| Voltage Rating | - |
| Color | Natural |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Usage | - |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Board Edge, Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | Metral® 1000 |
| Number of Columns | - |
| Connector Style | High Speed |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Board Guide, Shielded, Spacer |
| Package | Tube |
| Contact Layout, Typical | 120 Signal, 24 Ground |
| Base Product Number | 84688 |