
TE Connectivity AMP Connectors
型号:
8-320565-1
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN RING CIRC 14-16AWG #8 CRIMP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.608
$0.608
10
$0.59185
$5.9185
25
$0.58938
$14.7345
50
$0.56943
$28.4715
100
$0.477375
$47.7375
250
$0.447526
$111.8815
500
$0.422674
$211.337
1000
$0.370462
$370.462
2500
$0.350578
$876.445
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Insulated |
| Color | Blue |
| Width - Outer Edges | 0.343" (8.71mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Product Status | Active |
| Stud/Tab Size | 8 Stud |
| Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Series | PIDG |
| Length - Overall | 0.859" (21.82mm) |
| Insulation Diameter | 0.115" ~ 0.170" (2.92mm ~ 4.32mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Features | Serrated Termination |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 320565 |