
TE Connectivity AMP Connectors
型号:
796644-6
封装:
-
批次:
-
描述:
TERM BLOCK HDR 6POS 90DEG 5MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.52
$1.52
10
$1.38795
$13.8795
25
$1.34634
$33.6585
50
$1.33285
$66.6425
100
$1.23709
$123.709
250
$1.216646
$304.1615
500
$1.107263
$553.6315
1000
$0.991078
$991.078
5000
$0.888554
$4442.77
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation Height | 0.329" (8.36mm) |
| Ingress Protection | - |
| Contact Tail Length | 0.138" (3.50mm) |
| Housing Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Header Orientation | 90°, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Screw Size | - |
| Current - UL | 15 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Plug Wire Entry | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 110°C |
| Positions Per Level | 6 |
| Number of Positions | 6 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Green |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | - |
| Series | Termi-Blok, Buchanan |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.197" (5.00mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 796644 |