
Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components
型号:
7602-501LF
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN BARRIER STRIP 2CIRC 0.437"
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$13.1765
$13.1765
10
$11.5938
$115.938
25
$10.93488
$273.372
50
$10.40782
$520.391
100
$10.210125
$1021.0125
250
$8.892722
$2223.1805
500
$8.563376
$4281.688
1000
$8.234011
$8234.011
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws with Captive Plate |
| Voltage Rating | - |
| Color | - |
| Current Rating (Amps) | 20A |
| Terminal Screw Material | Brass |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Product Status | Active |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Series | - |
| Terminal Screw Finish | Tin |
| Mfr | Tusonix a Subsidiary of CTS Electronic Components |
| Pitch | 0.437" (11.10mm) |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Features | Filter 2000pF, Flange |
| Number of Circuits | 2 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Wire Entries | 2 |