
onsemi
型号:
74VHCT541AMTCX
品牌:
封装:
20-TSSOP
批次:
-
描述:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 20TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.1495
$1.1495
10
$1.02505
$10.2505
25
$0.97318
$24.3295
100
$0.747365
$74.7365
250
$0.660478
$165.1195
500
$0.625727
$312.8635
1000
$0.486676
$486.676
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | 74VHCT |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | onsemi |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74VHCT541 |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |