
Nexperia USA Inc.
型号:
74HCT541PW,118
封装:
20-TSSOP
批次:
-
描述:
IC BUF NON-INVERT 5.5V 20TSSOP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.51585
$5.1585
25
$0.48184
$12.046
100
$0.385415
$38.5415
250
$0.357846
$89.4615
500
$0.302803
$151.4015
1000
$0.233985
$233.985
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Input Type | - |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Output Type | 3-State |
| Logic Type | Buffer, Non-Inverting |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Series | 74HCT |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Number of Elements | 1 |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HCT541 |
| Current - Output High, Low | 6mA, 6mA |