
Nexperia USA Inc.
型号:
74HC259BQ,115
封装:
16-DHVQFN (2.5x3.5)
批次:
-
描述:
IC LATCH 8BIT ADDRESS DHVQFN16
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.513
$0.513
10
$0.44175
$4.4175
25
$0.41268
$10.317
100
$0.33022
$33.022
250
$0.306584
$76.646
500
$0.259426
$129.713
1000
$0.20046
$200.46
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Output Type | Standard |
| Logic Type | D-Type, Addressable |
| Independent Circuits | 1 |
| Circuit | 1:8 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 16-DHVQFN (2.5x3.5) |
| Series | 74HC |
| Package / Case | 16-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Supply | 2V ~ 6V |
| Delay Time - Propagation | 17ns |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 74HC259 |
| Current - Output High, Low | 5.2mA, 5.2mA |