741X1631000FP
detaildesc
741X1631000FP
CTS Resistor Products
型号:
741X1631000FP
描述:
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1506
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive AEC-Q200, DDR SDRAM, DRAM, MDDR
Number of Resistors 8
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.156" L x 0.063" W (3.95mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series 741
Power Per Element 63mW