
Molex
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
4
$21.869
$87.476
16
$21.4605
$343.368
32
$21.0615
$673.968
64
$20.653
$1321.792
76
$20.254
$1539.304
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 8 |
| Number of Positions | 80 |
| Voltage Rating | 120V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Connector Usage | - |
| Termination | Press-Fit |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Series | VHDM 74062 |
| Number of Columns | 10 |
| Connector Style | VHDM, Guide Right |
| Mfr | Molex |
| Connector Type | Header, Male Pins |
| Pitch | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Features | Shielded |
| Package | Tube |
| Contact Layout, Typical | - |