
RAF Electronic Hardware
型号:
6951-SS-20
封装:
-
批次:
-
描述:
7/16HD X 0.2500 X 1/4-20THD
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.006
$9.006
5
$8.7628
$43.814
10
$8.5196
$85.196
25
$8.0332
$200.83
50
$7.78962
$389.481
100
$7.302745
$730.2745
250
$6.815908
$1703.977
500
$6.57248
$3286.24
1000
$6.329052
$6329.052
请发送询价,我们将立即回复。
| Length - Below Head | 0.625" (15.88mm) 5/8" |
| Head Diameter | 0.438" (11.11mm) |
| Material | Stainless Steel |
| Drive Type | - |
| Thread Size | 1/4"-20 |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.844" (21.43mm) |
| Type | Shoulder Screw |
| Head Height | 0.219" (5.56mm) 7/32" |
| Mfr | RAF Electronic Hardware |
| Plating | - |
| Screw Head Type | Cheese Head |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 6951-SS |