
Amphenol ICC (FCI)
型号:
66226-036LF
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN FFC HEADER 4POS 2.54MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.3585
$1.3585
10
$1.1856
$11.856
25
$1.13544
$28.386
70
$1.110274
$77.71918
140
$1.059858
$148.38012
280
$0.95892
$268.4976
490
$0.883224
$432.77976
980
$0.757046
$741.90508
2450
$0.706572
$1731.1014
请发送询价,我们将立即回复。
| Actuator Color | Natural |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Mating Cycles | 100 |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating (Amps) | 2A |
| Contact Finish | Gold or Gold, GXT™ |
| Height Above Board | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| FFC, FCB Thickness | 0.20mm |
| Connector/Contact Type | Header |
| Contact Material | Copper Nickel Alloy |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Features | Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF) |
| Cable End Type | Tapered |
| Operating Temperature | -65°C ~ 105°C |
| Number of Positions | 4 |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Series | Clincher™ |
| Locking Feature | Flip Lock |
| Housing Color | Blue |
| Pitch | 0.100" (2.54mm) |
| Package | Tray |
| Actuator Material | - |
| Base Product Number | 66226 |
| Flat Flex Type | FFC |