630-47W1640-5TB
detaildesc
630-47W1640-5TB
EDAC Inc.
型号:
630-47W1640-5TB
品牌:
EDAC Inc.
描述:
CONN D-SUB RCPT 47POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) -
Contact Finish Gold
Contact Type Coax and Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Wire Gauge -
Product Status Active
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Contact Material Copper Alloy
Mfr EDAC Inc.
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 47W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C