630-21W1640-4T3
detaildesc
630-21W1640-4T3
EDAC Inc.
型号:
630-21W1640-4T3
描述:
CONN D-SUB RCPT 21POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyester Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 125V
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Product Status Active
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 21W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C