
Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
6136-0-00-15-00-00-03-0
封装:
-
批次:
-
描述:
.440" LONG SOLDER PIN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.266
$0.266
10
$0.2242
$2.242
25
$0.19874
$4.9685
50
$0.18544
$9.272
100
$0.17214
$17.214
250
$0.152266
$38.0665
500
$0.145654
$72.827
1000
$0.119168
$119.168
2500
$0.10924
$273.1
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.220" (5.59mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Above Flange | 0.180" (4.57mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 6136 |
| Length - Overall | 0.440" (11.18mm) |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Flange Diameter | 0.078" (1.98mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.030" (0.76mm) Dia |
| Terminal Style | Double End |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 6136-0 |