
NTE Electronics, Inc
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$22.439
$22.439
5
$21.318
$106.59
10
$20.197
$201.97
请发送询价,我们将立即回复。
| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -17.8°C ~ 65.6°C |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Actuator Type | Standard Round |
| Current Rating (Amps) | 15A (AC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.70mm Dia |
| Circuit | SPST-NO |
| Actuator Length | 50.80mm |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | - |
| Switch Function | Off-Mom |
| Electrical Life | 25,000 Cycles |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | NTE Electronics, Inc |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Features | Sealed |
| Package | Bulk |
| Actuator Material | Brass, Nickel Plated |
| Base Product Number | - |