473PPA202K
detaildesc
473PPA202K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
型号:
473PPA202K
描述:
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC AXIAL
库存 : 210
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Termination PC Pins
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.650" Dia x 1.142" L (16.50mm x 29.00mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 16.8 mOhms
Series PPA
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Axial, Can
Voltage Rating - AC 650V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.047 µF