
Rubycon
型号:
450MXK560MEFCSN35X40
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.4285
$11.4285
10
$10.8566
$108.566
40
$9.1428
$365.712
100
$8.57128
$857.128
500
$7.599886
$3799.943
1000
$7.142756
$7142.756
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 450 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.15 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXK |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.01 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 560 µF |
| Package | Tray |