
Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
4395-0-00-15-00-00-08-0
封装:
-
批次:
-
描述:
.699" LONG SWAGE PIN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.741
$0.741
10
$0.646
$6.46
25
$0.59014
$14.7535
50
$0.55537
$27.7685
100
$0.532285
$53.2285
250
$0.48602
$121.505
500
$0.462859
$231.4295
1000
$0.381862
$381.862
2500
$0.347149
$867.8725
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.089" (2.26mm) Dia |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.094" (2.39mm) |
| Termination | Swage |
| Length - Above Flange | 0.580" (14.73mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 4395 |
| Length - Overall | 0.699" (17.76mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.093" (2.36mm) |
| Flange Diameter | 0.124" (3.15mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.079" (2.01mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.062" (1.58mm) |
| Base Product Number | 4395-0 |