
TE Connectivity AMP Connectors
型号:
42021
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 12-16AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.38
$0.38
10
$0.34295
$3.4295
25
$0.342
$8.55
50
$0.33478
$16.739
100
$0.28614
$28.614
250
$0.257564
$64.391
500
$0.243238
$121.619
1000
$0.21319
$213.19
2500
$0.211755
$529.3875
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 12-16 AWG |
| Product Status | Active |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 0.875" (22.23mm) |
| Insulation Diameter | 0.210" ~ 0.265" (5.33mm ~ 6.73mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 4202 |