首页 / 晶体 / 416F37413ILR
416F37413ILR
detaildesc
416F37413ILR
CTS-Frequency Controls
型号:
416F37413ILR
描述:
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
用户指南
Load Capacitance 12pF
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Frequency Tolerance ±10ppm
Height - Seated (Max) 0.018" (0.45mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
Ratings -
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Series 416
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 37.4 MHz