
Finder Relays, Inc.
型号:
40.52.8.230.0000
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 8A 230V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$11.5045
$11.5045
10
$10.22865
$102.2865
25
$9.71698
$242.9245
50
$9.2055
$460.275
100
$8.69402
$869.402
250
$7.926914
$1981.7285
500
$7.415491
$3707.7455
1000
$7.031938
$7031.938
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | Plug In |
| Contact Rating (Current) | 8 A |
| Coil Current | 5 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 28 kOhms |
| Must Release Voltage | 46 VAC |
| Product Status | Active |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Coil Insulation | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | 40 |
| Operate Time | 7 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 230VAC |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Must Operate Voltage | 184 VAC |
| Release Time | 3 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | 40.52.8 |