
Finder Relays, Inc.
型号:
40.51.8.120.0000
封装:
-
批次:
-
描述:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 120V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$9.006
$9.006
10
$8.44075
$84.4075
25
$7.50348
$187.587
50
$7.12804
$356.402
100
$6.75298
$675.298
250
$6.002632
$1500.658
500
$5.627458
$2813.729
1000
$5.252303
$5252.303
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | Plug In |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 8.4 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 9 kOhms |
| Must Release Voltage | 24 VAC |
| Product Status | Active |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Coil Insulation | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | 40 |
| Operate Time | 7 ms |
| Contact Material | Silver Nickel (AgNi) |
| Coil Voltage | 120VAC |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Must Operate Voltage | 96 VAC |
| Release Time | 3 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | 40.51.8 |