首页 / 铝电解电容器 / 400VXH180MEFCSN25X30
400VXH180MEFCSN25X30
detaildesc
400VXH180MEFCSN25X30
Rubycon
型号:
400VXH180MEFCSN25X30
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 400 V
Mounting Type Through Hole
Ripple Current @ Low Frequency 1.19 A @ 120 Hz
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series VXH
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 1.666 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 180 µF