
Rubycon
型号:
400LXW150MEFR16X40
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.5125
$4.5125
10
$4.0641
$40.641
50
$3.52241
$176.1205
100
$3.07078
$307.078
500
$2.528843
$1264.4215
1000
$2.34822
$2348.22
2500
$2.303056
$5757.64
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 1.01 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.02 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 150 µF |
| Package | Bulk |