
Rubycon
型号:
400LLE2R2MEFC8X11.5
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.4655
$0.4655
10
$0.3268
$3.268
50
$0.24681
$12.3405
100
$0.21489
$21.489
500
$0.159182
$79.591
1000
$0.135308
$135.308
2500
$0.127348
$318.37
5000
$0.119386
$596.93
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 0.512" (13.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.138" (3.50mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 40 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 15000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | LLE |
| Package / Case | Radial, Can |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 2.2 µF |
| Package | Bulk |