
Rubycon
型号:
400BXW68MEFR12.5X40
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$3.021
$3.021
10
$2.44245
$24.4245
50
$2.1318
$106.59
100
$1.86523
$186.523
500
$1.421143
$710.5715
1000
$1.243502
$1243.502
2500
$1.19909
$2997.725
5000
$1.154687
$5773.435
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) |
| Voltage - Rated | 400 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 600 mA @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 12000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | BXW |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.5 A @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 68 µF |
| Package | Bulk |