
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
型号:
381LX102M250K052
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.7355
$6.7355
10
$5.9869
$59.869
50
$5.23887
$261.9435
100
$4.789805
$478.9805
500
$4.116255
$2058.1275
1000
$3.816891
$3816.891
2500
$3.74205
$9355.125
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.047" (52.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.2 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | 381LX |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.1 A @ 20 kHz |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 1000 µF |
| Package | Bulk |