首页 / 铝电解电容器 / 35ZLH1200MEFC12.5X25
35ZLH1200MEFC12.5X25
detaildesc
35ZLH1200MEFC12.5X25
Rubycon
型号:
35ZLH1200MEFC12.5X25
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL
库存 : 3652
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
  • 1
请发送询价,我们将立即回复。
产品信息
参数信息
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.063" (27.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 35 V
Ripple Current @ Low Frequency 1.74 A @ 120 Hz
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Series ZLH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.9 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 1200 µF
Package Bulk
Impedance 15 mOhms