
Rubycon
型号:
35MXG5600MEFCSN22X35
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 5600UF 20% 35V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.712
$4.712
10
$4.23795
$42.3795
50
$3.67327
$183.6635
100
$3.202355
$320.2355
500
$2.637238
$1318.619
1000
$2.448853
$2448.853
2500
$2.401762
$6004.405
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.457" (37.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 35 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.13 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 2.4495 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 5600 µF |
| Package | Bulk |