
Mill-Max Manufacturing Corp.
型号:
3169-0-61-15-00-00-03-0
封装:
-
批次:
-
描述:
DOUBLE TAIL HEADER PIN ON
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.7695
$0.7695
10
$0.6536
$6.536
25
$0.62662
$15.6655
50
$0.61332
$30.666
100
$0.586625
$58.6625
250
$0.533292
$133.323
500
$0.479959
$239.9795
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | 0.018" (0.46mm) Dia |
| Contact Finish Thickness | 10.0µin (0.25µm) |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish | Gold |
| Length - Below Flange | 0.132" (3.35mm) |
| Termination | Solder |
| Length - Above Flange | 0.100" (2.54mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | 3169 |
| Length - Overall | 0.262" (6.65mm) |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Flange Diameter | 0.056" (1.42mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass Alloy |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Pin Size - Above Flange | 0.022" (0.56mm) Dia |
| Terminal Style | Double End |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 3169-0 |