
METZ CONNECT USA Inc.
型号:
31189105
封装:
-
批次:
-
描述:
SHROUDED HEADER, VERTICAL, PCB,
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.0735
$1.0735
10
$0.90725
$9.0725
100
$0.814815
$81.4815
500
$0.666653
$333.3265
1000
$0.592591
$592.591
5000
$0.51851
$2592.55
10000
$0.492584
$4925.84
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation Height | 0.362" (9.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Contact Tail Length | 0.126" (3.20mm) |
| Housing Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Header Orientation | Vertical |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Screw Size | - |
| Current - UL | 10 A |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Plug Wire Entry | - |
| Mfr | METZ CONNECT USA Inc. |
| Features | - |
| Wire Gauge or Range - mm² | - |
| Wire Gauge or Range - AWG | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Positions Per Level | 5 |
| Number of Positions | 5 |
| Torque - Screw | - |
| Termination Style | Solder |
| Color | Black |
| Wire Strip Length | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Current - IEC | - |
| Series | - |
| Type | Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.138" (3.50mm) |
| Package | Bulk |