
CNC Tech
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.893
$0.893
10
$0.7524
$7.524
80
$0.67545
$54.036
440
$0.552662
$243.17128
945
$0.491264
$464.24448
4900
$0.429856
$2106.2944
10000
$0.408367
$4083.67
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation Height | - |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Contact Finish Thickness - Mating | Flash |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | CNC Tech |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Pitch - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Features | Keying Slot |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 14 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | - |
| Row Spacing - Mating | 0.079" (2.00mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Finish - Post | - |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.122" (3.10mm) |
| Package | Tray |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 3110-14 |