
TE Connectivity AMP Connectors
型号:
3-647050-2
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.539
$1.539
10
$1.4098
$14.098
100
$1.25704
$125.704
500
$1.125085
$562.5425
1000
$1.007019
$1007.019
5000
$0.902842
$4514.21
10000
$0.859522
$8595.22
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation Height | 0.347" (8.81mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Current Rating (Amps) | Varies by Wire Gauge |
| Contact Finish Thickness - Mating | 80.0µin (2.03µm) |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Features | - |
| Contact Length - Mating | 0.290" (7.37mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | General Purpose |
| Number of Positions | 2 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Friction Lock |
| Insulation Material | Polyamide (PA4T), Nylon 4T |
| Contact Finish Thickness - Post | 150.0µin (3.81µm) |
| Contact Shape | Square |
| Series | MTA-100 |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Number of Positions Loaded | All |
| Contact Length - Post | 0.135" (3.43mm) |
| Package | Bulk |
| Shrouding | Shrouded - 1 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Overall Contact Length | 0.550" (13.97mm) |
| Base Product Number | 647050 |