
Rohm Semiconductor
型号:
2SC5868TLR
封装:
TSMT3
批次:
-
描述:
TRANS NPN 60V 0.5A TSMT3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.38
$0.38
10
$0.30685
$3.0685
100
$0.20881
$20.881
500
$0.156598
$78.299
1000
$0.117439
$117.439
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 300MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 500 mA |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 300mV @ 10mA, 100mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 60 V |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | TSMT3 |
| Series | - |
| Transistor Type | NPN |
| Package / Case | SC-96 |
| Power - Max | 500 mW |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 180 @ 50mA, 2V |
| Base Product Number | 2SC5868 |