
Rohm Semiconductor
型号:
2SB1188T100R
封装:
MPT3
批次:
-
描述:
TRANS PNP 32V 2A MPT3
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.5985
$0.5985
10
$0.5111
$5.111
100
$0.38152
$38.152
500
$0.299744
$149.872
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | 150°C (TJ) |
| Frequency - Transition | 100MHz |
| Current - Collector (Ic) (Max) | 2 A |
| Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic | 800mV @ 200mA, 2A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) | 32 V |
| Product Status | Not For New Designs |
| Supplier Device Package | MPT3 |
| Series | - |
| Transistor Type | PNP |
| Package / Case | TO-243AA |
| Power - Max | 2 W |
| Mfr | Rohm Semiconductor |
| Current - Collector Cutoff (Max) | 1µA (ICBO) |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce | 180 @ 500mA, 3V |
| Base Product Number | 2SB1188 |