
CTS Electrocomponents
型号:
270X232A503B1A1
封装:
-
批次:
-
描述:
POT 50K OHM 1/4W CARBON LINEAR
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.142
$4.142
10
$3.62425
$36.2425
25
$3.23646
$80.9115
50
$3.04209
$152.1045
100
$2.977395
$297.7395
250
$2.847986
$711.9965
500
$2.33016
$1165.08
1000
$2.006533
$2006.533
5000
$1.812353
$9061.765
请发送询价,我们将立即回复。
| Number of Gangs | 1 |
| Bushing Thread | 1/4-32 |
| Actuator Diameter | 0.125" (3.18mm) |
| Termination Style | PC Pins, Board Locks |
| Actuator Type | Round |
| Tolerance | ±20% |
| Built in Switch | None |
| Number of Turns | 1 |
| Actuator Length | 1.000" (25.40mm) |
| Temperature Coefficient | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Rotation | 300° |
| Product Status | Active |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Series | 270 |
| Resistive Material | Carbon |
| Mfr | CTS Electrocomponents |
| Size - Body | Round - 0.626" Dia (15.9mm) |
| Resistance (Ohms) | 50k |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Taper | Linear |
| Adjustment Type | Side Adjustment |