
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
型号:
26PCFFA6D
封装:
-
批次:
-
描述:
SENSOR 100PSID 0.2" 0.1V
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$96.444
$96.444
10
$80.3681
$803.681
25
$77.68872
$1942.218
100
$75.00991
$7500.991
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Pressure | ±100PSI (±689.48kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Board Mount |
| Termination Style | PC Pin |
| Output Type | Wheatstone Bridge |
| Port Size | Male - 0.2" (5.08mm) Tube, Dual |
| Port Style | Barbless |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Pressure Type | Differential |
| Supplier Device Package | - |
| Series | 26PC |
| Accuracy | ±0.2% |
| Package / Case | 4-SIP Module |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 16V |
| Output | 0 mV ~ 100 mV (10V) |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | Temperature Compensated |
| Package | Tube |
| Maximum Pressure | ±200PSI (±1378.95kPa) |
| Base Product Number | 26PCFFA |