25YXJ330MT78X11.5
detaildesc
25YXJ330MT78X11.5
Rubycon
型号:
25YXJ330MT78X11.5
品牌:
Rubycon
描述:
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
用户指南
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Surface Mount Land Size -
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 448 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Ratings -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series YXJ
Package / Case Radial, Can
Mfr Rubycon
Capacitance 330 µF
Package Tape & Box (TB)
Impedance 130 mOhms