
Rubycon
型号:
250MXG680MEFCSN25X40
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$4.256
$4.256
10
$3.8342
$38.342
50
$3.3231
$166.155
100
$2.897025
$289.7025
500
$2.385792
$1192.896
1000
$2.215372
$2215.372
2500
$2.172774
$5431.935
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -25°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 250 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 2.2 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.3 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 680 µF |
| Package | Bulk |